Çalışma Grupları

Yapay Zeka Çalışma Grubu

Ali Berkol

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisi

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği doktorasını tamamlamak üzere olan Ali Berkol, akademik görevlerinin yanısıra Ekin Ön kuluçka Merkezi proje koordinatörü görevini sürdürmektedir.

Atilla Aydın

Kurumsal Dijital Dönüşüm Uzmanı

Kurumsal dijital dönüşüm uzmanı olarak alanında 10 yıllık deneyime sahiptir. StratejiCo. danışmanlık firmasında dijital ekonomi, dijital devlet, dijital olgunluk, değişim yönetimi, politika analistliği ve kurumsal hizmet inovasyonu alanlarında hem teknik hem de yönetsel boyutlarıyla çalışmaktadır.

Hakan Yüksel

Yapay Zeka Ekip Lideri

Çanakkale Anadolu Lisesi ve İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Finans ve telekomünikasyon sektörlerinde Yazılım geliştirme, Veritabanı Yöneticiliği, Veri Ambarı ve İş Zekası alanlarında 20+ yıllık deneyime sahip.

Meltem Altay

Nörobilim ve Nöroteknoloji Doktora Öğrencisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü yürütücülüğünde ve Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü ortaklığında 2015 yılında kurulmuş olan Nörobilim ve Nöroteknoloji Doktora programının ilk doktora adayıdır.

Merve Ayyüce Kızrak

Deep Learning Türkiye - Haliç Üniveritesi

2009 yılında Haliç Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında, yine Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında, İTÜ Bilişim Enstitüsü’nden de dersler alarak, yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Cansu Canca

AI Ethics Lab’in Kurucusu ve Direktörü

AI Ethics Lab’in kurucusu ve direktörü olan Cansu Canca, teknoloji etiği ve biyoetik alanında çalışıyor. Felsefe doktorasında uygulamalı etik alanında uzmanlaşan Cansu, çalışmalarında etik, inovasyon, ve regülasyonun kesiştiği alana odaklanıyor.

Ümit Yaşar Karadeniz

ArgosAI Yönetim Kurulu Başkanı

ODTÜ İnşaat mühendisliği lisans ve ODTÜ Bilişim Sistemleri Yüksek lisans derecelerine sahiptir. Uzun süre Çukurova Holding’de üst düzey görevler aldı ve Gurubun telekomünikasyon, teknoloji ve inşaat sektöründeki 4 şirketinde yönetim kurulu üyeliği ve 2 şirketinde yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürüttü.

Zümrüt Müftüoğlu

Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi

Doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde devam etmekte olup Türk Standardları Enstitüsü’nde Siber Güvenlik Belgelendirme Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yasemin Ergin

Deep Learning Türkiye - İş Bankası

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olan Yasemin Yaşaroğlu, Sabancı Üniversitesi’nde Veri Analitiği üzerine mastır yaptı. On yıldan fazla zamandır veri analitiği üzerine çalışıyor.

Ali Berkol

Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği doktorasını tamamlamak üzere olan Ali Berkol, akademik görevlerinin yanısıra Ekin Ön kuluçka Merkezi proje koordinatörü görevini sürdürmektedir.