ideaport Connect Webinar

ideaport Connect Webinar

Yurtdışında çalışan başarılı Türkleri konuk ettiğimiz İdeaport Connect Webinar serimizin ikincisinde 17 yıldır Yapay Zeka ve robotlar üzerinde çalışan Tennessee State Üniversitesi Bilgisayar Bölümü’nde öğretim üyesi ve aynı zamanda üniversitenin Biomechatronics and Agricultural Robotics Lab'ın Yöneticisi olan Yrd. Doç. Dr. Erdem Erdemir’i konuk edeceğiz. Zoom Webinar üzerinden yapacağımız etkinlik 1 saat sürecek ve webinara katılım sayıyla sınırlı olacak.

Webinar serimizin ikinci konuğu Erdem Erdemir, webinar’da gerçekleştireceği 30 dakikalık sunumda kendinden, neden yapay zeka ve robotlar ile ilgili çalışmaya başladığından ve yaptığı çalışmalardan kısaca bize bahsedecek. Yapay Zeka konusunda Dünya’da ve ABD’de yapılan çalışmalar, trendler ve gündem hakkında bize bilgi verecek. Erdem Erdemir’in uzmanlık alanı olan kapsül robotlar ve biomechatronic üzerine sohbet edeceğiz. Ayrıca, özellikle son günlerde üzerinde çalıştığı tarım robotları hakkında bizi bilgilendirecek. Sunumundan sonra kalan sürede sorularınızı cevaplayacak.

Websitemiz üzerinden “Katkı Vermek İstiyorum” formunu doldurarak webinar katılım daveti gönderilecektir.

Erdem Erdemir 1978 yılında Konya’da doğdu. İlk ve ortaokulu Konya’da okuduktan sonra, liseyi Ankara Fen Lisesi’nde okudu. Boğaziçi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. General System Design (GSD) şirketinde meslek hayatına başladı. Bu şirketin Ar-Ge Bölümü’nü kurdu. GSD’de çalışırken Boğaziçi Üniversitesi Sistem ve Kontrol Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Yüksek Lisans Tez Danışmanı şu an Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın sayesinde, Prof. Dr. Kazuhiko Kawamura’nın yanına doktora için Amerika’ daki Vanderbilt Universitesi’ne gitti. Doktorasını Vanderbilt Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden aldı. Doktora süresi boyunca, DARPA, NSF, ARL ve NASA projelerinde ve birçok laboratuvarda çalıştı. CIM, Center for Intelligent Mechatronics Lab, RISL, Robotics and Intelligent System Lab, CIM, Center for Intelligent Systems Lab çalıştığı laboratuvarlardan bazıları. Mezun olduktan sonra postdoc olarak Science and Technology of Robotics in Medicine Lab (STORM) da biyomedikal kapsül robotları üzerinde çalıştı. 2014 yılından bu yana Tennessee State Üniversitesi'nde, Bilgisayar Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalışıyor. Aynı zamanda, Biomechatronics and Agricultural Robotics Lab'ın yöneticisi olarak görev yapıyor. 2016 senesinde IDA McClain Fortitude Faculty Award’ını aldı. 2017 senesinde Google’da Visiting Research Scientist olarak, Faculty in Residence programı kapsamında, yapay zeka üzerine çalıştı.

22 Ekim 2018
Yrd. Doç. Dr. Erdem Erdemir

Bıomechatronıcs And Agrıcultural Robotıcs Lab Yöneticisi