Podcast

Gen Terapi ve Türkiye'deki Uygulamalar

Ideaport Podcast’te 5.bölümde konuğumuz Acıbadem LabCell'den Dr. Cihan Taştan oldu. Acıbadem Labcell’de gerçekleştirdiğimiz bu yayında Dr. Taştan ile gen terapi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 1970’li yıllarda ilk kez kavram olarak ortaya atılan ve son yıllarda tıp dünyasında fazlaca gündem olan gen terapiyi en basit haliyle açıklayan Dr. Cihan Taştan, gen terapi sistemleri, çalışma şekilleri, Türkiye’deki gen terapi uygulamaları ve kanser immünoterapide genetiği değiştirilmiş Car-T hücre tedavisinden bahsetmeyi de ihmal etmedi. Bizlerle çok değerli bilgiler paylaştığı bu Podcast’i dinlemenizi öneririz.

24 Temmuz 2019

Dr. Cihan Taştan

Acıbadem LabCell

Kuantum Teknolojileri ve Etki Alanları

TTGV ideaport Programı kapsamında Deep Tech konularında Podcast yayınlarına devam ediyoruz. İlk yayında konuğumuz biftek.co'nun teknik lideri Dr. Erdem Erikçi olmuştu. İkinci yayını ise Bilkent Üniversitesi'nden Doç. Dr. Yiğit Karpat ile gerçekleştirmiştik. Doç. Dr. Emre Huri ile medikal teknoloji üzerine konuştuğumuz yayının ardından, 4. yayında ODTÜ Fizik Bölümünden Zeki Can Seskir ile kuantum teknolojileri üzerinde bir podcast yaptık. Bu keyifli sohbeti mutlaka dinlemelisiniz!

17 Haziran 2019

Arş. Gör. Zeki Can Seskir

ODTÜ - Fizik

Medikal Teknolojiler ve Gelecek Öngörüleri

TTGV ideaport Programı kapsamında Deep Tech konularında Podcast yayınlarına devam ediyoruz. 3.yayında konuğumuz Doç. Dr. Emre Huri oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeri Doç. Dr. Emre Huri ile tıp dünyasında kullanılan teknolojileri konuştuk. Yapay organlar, yapay damar, medikal alanda kurulan start-up'lar ve geleceğe yön verecek gelişmelere dair birçok bilgi içeren bu Podcast'i mutlaka dinlemelisiniz.

17 Mayıs 2019

Doç. Dr. Emre Huri

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Eklemeli İmalat: Kullanım Alanları ve Geleceği

TTGV ideaport Programı kapsamında Deep Tech konularında Podcast yayınlarına devam ediyoruz. İlk yayında konuğumuz biftek.co'nun teknik lideri Dr. Erdem Erikçi olmuştu. İkinci yayını ise Bilkent Üniversitesi'nden Doç. Dr. Yiğit Karpat ile gerçekleştirdik. Eklemeli ya da katmanlı imalatın tanımı, tarihçesi, türleri, kullanım alanları ve bu teknolojinin sağladığı fayda üzerine yoğunlaştığımız bu Podcast'i mutlaka dinlemelisiniz.

18 Nisan 2019

Doç. Dr. Yiğit Karpat

Bilkent Üniversitesi

Bugünü ve Geleceği ile Temiz Et!

TTGV ideaport Programı kapsamında Deep Tech konularında Podcast yayınlarına başladık! İlk yayında konuğumuz biftek.co'nun teknik lideri Dr. Erdem Erikçi oldu. Erdem Erikçi ile bilim dünyasının son dönemde üzerine yoğunlaştığı konulardan biri olan, laboratuvar ortamında üretilen 'temiz et'i (clean meat) konuştuk.

14 Mart 2019

Dr. Erdem Erikçi

Biftek.co Teknik Lideri