Webinar

Robotların Kısa Tarihçesi ve Robot Teknolojisi

Webinar serimizin üçüncü konuğu olacak Berk Çallı, webinar’da gerçekleştireceği 30 dakikalık sunumunda, robotların kısa tarihçesi ve robot teknolojisini ilerleten etmenler hakkında bizleri bilgilendirecek. Ayrıca, yapay zekanın robotik alanındaki artan uygulamalarını ve ileride yol açacağı gelişmeleri tartışacağımız webinarda, esnek malzemelerin robot teknolojisindeki artan kullanımının getirdiği avantajları inceleyeceğiz.

29 Kasım 2018

Yrd. Doç. Dr. Berk Çallı

Worcester Polytechnic Institute - Robotik Mühendisliği Programı

Yapay Zeka ve Yenilikçi Teknolojiler

Yurtdışında çalışan başarılı Türkleri konuk ettiğimiz İdeaport Connect Webinar serimizin ikincisinde 17 yıldır Yapay Zeka ve robotlar üzerinde çalışan Tennessee State Üniversitesi Bilgisayar Bölümü’nde öğretim üyesi ve aynı zamanda üniversitenin Biomechatronics and Agricultural Robotics Lab'ın Yöneticisi olan Yrd. Doç. Dr. Erdem Erdemir’i konuk edeceğiz. Zoom Webinar üzerinden yapacağımız etkinlik 1 saat sürecek ve webinara katılım sayıyla sınırlı olacak.

22 Ekim 2018

Yrd. Doç. Dr. Erdem Erdemir

Biomechatronics And Agricultural Robotics Lab Yöneticisi

Yapay Zeka Hayatımıza Girerken Zorluklar ve Fırsatlar

ideaport’ta yeni bir webinar serisine başladık. İlk webinarımızı 27 Temmuz 2018 günü Microsoft Research’te Kıdemli Araştırmacı Dr. Ece KAMAR ile gerçekleştirdik. Kendisiyle Yapay Zeka konusundaki gelişmeleri “Yapay Zeka Hayatımıza Girerken Zorluklar ve Fırsatlar” başlığı altında tartıştık.

27 Temmuz 2018

Dr. Ece KAMAR

Microsoft Research’te Kıdemli Araştırmacı